Zdraví je to nejcennější, co máme. Když jej nemáme, chceme být ve svém, doma…tedy, pokud je to možné z hlediska medicinského. Zdravotní sestřičky home-care začínaly se rtuťovým teploměrem, rtuťovým tonometrem a fonendoskopem – dneska se starají o cévní vstupy, podávají infuse, léčí chronické rány vč. použití nejmodernějších metod hojení, provádějí domácí rehabilitaci, podávají léky, monitorují vnitřní prostředí pacienta atd., atd., atd. Prostě spolupracují s odbornými i praktickými lékaři a za Nemocnici Strakonice, a.s. děkuji, že díky jim se daří zkracovat nezbytně nutnou ošetřovací dobu na lůžku ve zdravotnickém zařízení.
A ještě za jedno děkuju: totiž, především v odlehlejších a vzdálenějších lokalitách mají v sobě i prvek „dobrovolnictví“ – tím myslím, že přes svoji odbornost zajistí i některé sociální a společenské záležitosti, povinnosti, kontakty, které jim primárně třeba ani nenáleží – DÍKY!
Při slavnostním večeru ke třiceti letům STRAKONICKÉ DOMÁCÍ PÉČE jsme oceňovali, vzpomínali, děkovali – máte náš velký respekt, milé dámy!