První zmínka o obci Chelčice je z r. 1352 – Chelčičtí si tedy v sobotu připomněli 670. výročí první dochované zmínky o obci. Současně ovšem slavili 60. výročí založení Fotbalového klubu v Chelčicích.
Obec je známa především ovocnářstvím, 2x získala titul Jihočeská vesnice roku, dobře znám místní Slavnosti květů a Slavnosti plodů a kdysi jako doktor i nyní nedávno jsem měl možnost navštívit Chelčický domov Sv. Linharta.
No, a pod vedením starosty Jiřího Irala vedle hřiště fotbalového bylo vybudováno i nové hřiště multifunkční. K výstavbě se zapojili i místní fotbalisté a členové výboru, jako bývalého baskeťáka a současného tenistu mě koše i lajny na tenis potěšily!
Místním fotbalistům gratuluji k postupu z okresu do 1.B.třídy, kam nepochybně a dlouhodobě místní Áčko patří. Zahráli si pak prima utkání proti Vodňanské partě, která hrála divizi v devadesátkách, bylo na co koukat – je fajn, že se vodňanští takhle dávají dohromady! Před zápasem pro mě bylo velkou ctí společně s panem starostou a p. Janem Pěstou, šéfem Chelčického fotbalu, předat ocenění těm, kteří se dlouhá léta o fungování fotbalu v obci zasloužili a tlačili jej dopředu. Ještě jednou – gratulace, dámy a pánové!
Prostě, znovu jsem viděl, že Chelčice jsou aktivní obcí s nadstandartním zapojením svých občanů do zájmových aktivit, tak ať se vám daří!