Pan Josef Synek se vyučil jako automechanik a v tomto oboru také celý život pracoval. Přestože je malíř samouk, velmi rychle se včlenil mezi profíky. Svoji první výstavu uspořádal v roce 1969 v Blatné, v roce 1989 založil spolu s dalšími jihočeskými výtvarníky tzv. skupinu Kruh 89. Je členem Asociace jihočeských výtvarníků a Unie výtvarných umělců a držitelem mnoha ocenění. Tematický záběr pana Synka je široký, často maluje typické jihočeské vesnice, zátiší s květinami nebo personifikovaná zvířata. Nevyhýbá se ani figurální tvorbě, rád experimentuje se jmény, písmeny, číslicemi, součástkami stavebnic a strojů. Z jeho obrazů vyzařuje optimismus a čistá dětská fantazie. V současné době se věnuje především malbě, kresbě i kovové plastice.
Primář doktor Martin Gregora je člověkem renesančním – sochař, malíř, klarinetista, zpěvák, umělec, herec, otužilec, cyklista, lyžař běžkař i sjezdař, popularizátor vědy, emeritní poslanec, zastupitel, diabetolog, kardiolog, neonatolog, pediatr a přítel, strakoňák, prácheňák, pošumavák …
Oba umělci ve své tvorbě spojují naivní s moderním, jejich výstavu krásně připravilo Muzeum středního Pootaví Strakonice. Díky za pozvání paní ředitelce Ivaně Říhové a panu Josefovi i Martinovi! Moc milá příjemná vernisáž, ať se vám daří, vážení pánové!