Blatenský fotofestival poprvé uspořádal v roce 2006 místní fotoklub KAMFO, který si akci nadělil ke svým 50. narozeninám. KAMFO v čele s fotografkou Kamila Berndorffová realizovalo s minimem prostředků a s nadšením mnoho dalších ročníků. Dnes BF pořádá s pomocí fotoklubu Kulturní Plantáž Blatná (dřívější Centrum kultury a vzdělávání Blatná).
BF si po dobu své existence získal přízeň pro svoji nezaměnitelnou atmosféru a kvalitní dramaturgii, zváni jsou ti nejlepší z oboru a nabízí se jak vystavujícím, tak i veřejnosti dvoudenní zajímavý program. Prolínají se odborníci, amatéři, studenti, fandové, recesisté….na návštěvníky letošního BF čekala spousta výstav od více než 30 autorů, a to v prostorách galerijních i netradičních. K tomu doprovodný program i otevřená scéna...!
Na blatenském náměstí potkat někoho bez fotoaparátu skoro nešlo. Všude dobrá atmosféra, chuť něco vidět a něco se dozvědět. Zkusil jsem pár fotek profesorů Vladimíra Birguse či Václava Podestáta neuměle přefotit. A při bližším ohledání např. ty logistické prostory či sklady vypadají jako fotka Manhattanu naležato. Gratuluji Kamile Berndorffové i panu starostovi Robert Flandera, moc rád jsem se sešel i s bývalým kolegou ze studií Petr Koliha – ředitelem ČT:D! A jak se píše na www.fotovideo.cz: „…blatenský festival způsobuje závislost…“ !