Přicházejí okamžiky, kdy klesá pěst namířená proti tváři druhého a svědomí volá, že ne ničit, ale poskytnout pomoc druhému je povinností člověka k člověku....

a poskytnout pomoc je náplní práce zdravotníků, policistů, hasičů, zkrátka celého takzvaného Integrovaného záchranného systému. Jako dobrovolná organizace udržujeme kontakty právě s těmito institucemi a jejími představiteli. Pan MUDr. Tomáš Fiala je zástupcem jedné z nich.
Jeho rozhodnutí kandidovat na funkci senátora respektuji, a když mi mrštný jazyk a prořízlá pusa přinesli na rty otázku, zda bude dále v čele Nemocnice Strakonice, kde je opravdu na svém místě, to mi jistě každý, kdo se ocitl pod její střechou, potvrdí. Pod jeho vedením nemocnice jen vzkvétá.
Jeho odpověď mě více než uspokojila a tak už dneska vím a jsem tomu moc ráda, že naše spolupráce potrvá i do budoucna.
Nemocnice, jako instituce není určitě na prvním místě, kam člověk chvátá. Když už ta chvíle nastane a musí to být je jistě moc dobré vědět, že péče bude správná a maximalistická. Podle mého mínění, pod vedením pana doktora je to ta nejlepší záruka. To se jistě promítne i v jeho práci na půdě Parlamentu, pokud bude zvolen. Není to asi jednoduché snažit se docílit nějakých legislativních změn, byť by to bylo k sebe lepšímu prospěchu věci, je to určitě běh na dlouhou trať a výsledek takového snažení není ze dne na den. Zkušenosti pana doktora v manažerské oblasti nejsou zanedbatelné, a protože i hasiči mají svou společenskou prospěšnost, když pomáhají zachraňovat majetek a lidské životy kdykoliv je to třeba, bude jistě hájit i zájmy nás, dobrovolných hasičů. Prostě tomu věřím. Mohu-li citovat K. Světlou „Lidé pochybují o tom, co říkáte, ale uvěří tomu, co děláte,, a já chci věřit tomu, že pan MUDr. Fiala udělá pro složky celého IZS maximum.

Jaroslava Boukalová, starostka Okresního sdružení hasičů Strakonice