Obec Jinín se nachází zhruba 6,5 km od Strakonic. Žije zde 211 obyvatel.
A již v roce 1947 a 1948 se jely v Jiníně motokrosové závody tehdy pod hlavičkou Svazu brannosti. Jinínští motocykloví nadšenci - zbrojováci, bratří Josef a Jan Čadkové, Vlastislav Dvořák, Karel Kohout, Jan Bakule a František Peleška pořádali a uskutečnili první motocyklové závody v Jiníně, v rámci sportovního dne. Závody tehdy byly bohatě navštíveny širokou veřejností. Po více jak dvou desítkách roků navrhl již zmíněný Jan Čadek, mechanik závodních motokrosových motocyklů ČZ, stávající motokrosovou trať v Jiníně.
Návrh se ujal a ustaven byl AMK Jinín, v roce 1968 bylo započato budování závodní dráhy. Garantem byl obecní úřad (tehdy MNV) za vydatné pomocí zemědělského družstva, ke spolupráci se přihlásil také AMK ČZ Strakonice. Díky nadšení členů AMK Jinín, za podpory obce, vedení zemědělského družstva, ale i AMK ČZ Strakonice se závodiště budovalo tak, aby mohl být 19. října 1969 uskutečněn první motokrosový závod.
Od té doby se zde uskutečnily stovky závodů nejrůznějších úrovní – od lokálních a krajských po světové, pamatuji, jak v letech sedmdesátých jsem se chodil na tehdejší legendy dívat.
O tomto víkendu viděl Jinín světový sidecarcross i evropské čtyřkolky. Bylo znát, že v sajdové tradici vynikají Belgičani, Holanďani a Češi. Celkově zvítězili Vanluchene/R.Bax (Bel., Niz), druzí Veldman-Čermák (Niz., ČR), třetí E.Bax/Musset (Niz., Fr.), na sedmém místě skončili Češi – Boukalové. Čtyřkolky vyhrál Estonec Saar.
S potěšením jsem se v areálu setkal jednak s legendou strakonického motokrosu a bývalým šéfem jinínského střediska Vildou Jiroušem /mimochodem i vícenásobným účastníkem běžkařského Vasova běhu/. No, a další důležité setkání proběhlo s jinínskou paní starostkou Milena Weinarova a prezidentem Českého autoklubu Jan Šťovíček. Tématem diskuse byla úprava vzájemných vztahů s obcí, především režimu tréninkových jízd ve všední dny i o víkendech a svátcích. Chci věřit, že se obě strany dokáží v čase domluvit.